Allah'tan tek isteğim bir kadınla aşk yaşamak!

Son dönemin popüler seslerinden Ceylan Ertem, ‘Nilüfer' isimli şarkısını hayalinde oluşturduğu bir kadına yazdığını söyledi. Kadınları aşağılayan şarkılardan insanların çok sıkıldığını söyleyen Ceylan Ertem, "Bir kadınla aşk yaşamayı çok isterim” ifadelerini kullandı.

Ceylan Ertem, geçen çarşamba günü İstanbul Kadıköy’de bulunan eğlence ve etkinlik mekânı Mecra’da sevenleriyle Misafir Odası isimli söyleşi etkinliğinde buluştu.

KADINLARI AŞAĞILAYAN ŞARKILARDAN ÇOK SIKILDIK

Ceylan Ertem, söyleşide alternatif müzik yapan kadın sanatçıların şarkı sözlerinin 'ince şeyleri anlamaya yönelik’ olduğuna yönelik bir yoruma, "Hepimiz var olan kabadayı erkek dilinden, ya da erkek şarkı sözü yazarlarının ‘Deli Kadın’ gibi istemeden de olsa kadınları aşağılayan şarkılarından çok sıkıldık" dedi.

HAYALİMDE BİR KADIN CANLANDIRDIM

Sanatçı, "Şarkıların hep kadının erkeğe yazdığı şarkılar mı? Kadının kadına duyguları da var mı?" sorusuna 2017’de söylediği ‘Nilüfer’ şarkısını örnek göstererek şöyle cevap verdi:

"Hayalimde bir kadın canlandırdım. O kadına aşık olduğumu düşünerek o şarkıyı yazdım."

ERKEKLERİ HALA ÇOK SEVİYORUM

Ceylan Ertem, aşk şarkısı yazarken düşünmenin yeterli olup olmadığına yönelik soruya da "Hepimizin içinde kadınları arzulayan bir yan var. Bunu kimse inkâr etmesin. Ben kadınları da erkekleri de çok seviyorum. İnşallah, Allah’ım, senden tek bir isteğim var: Bir kadınla aşk yaşamak. Ama şu an erkekleri hâlâ çok seviyorum. Erkeklerden vazgeçemedim ama…" diyerek cevap verdi.