Bak Bir Varmış Bir Yokmuş

Candan Erçetin'den üç dilde performans

 

Candan Erçetin, "Hepiniz hoş geldiniz. Bu gece 1960'lı yıllardaki şarkılardan başlayarak müzikal bir serüvene çıkacağız." diyerek programına başladı.

Sahnesinin ilk yarısında Fransızcadan Türkçeye uyarlanmış şarkılara ağırlık veren Candan Erçetin, "Bak Bir Varmış Bir Yokmuş" şarkısı ile çıktığı Günay sahnesinde geçmişten günümüze birçok ölümsüz eseri seslendirerek kendisini dinlemeye gelen konuklarına tam anlamıyla bir müzik ziyafeti çekti.

Sahnesinin ikinci yarısında farklı bir kıyafet ile sahneye çıkan Candan Erçetin, kendisine ait olan "Git" şarkısını seslendirerek performansının ikinci bölümünün açılışını yaptı.

Yunanistan ve Bosna Hersek gibi ülkelerde de sıkça söylenen şarkı ve türkülerden taptığı bir seçki ile dinleyicilerine özel bir sürpriz yapan Candan Erçetin, son şarkısını söylemeden önce "Ata'nın sevdiklerinden bir türkü istemiş misafirimiz var. Öncelikle kendisine teşekkür ediyorum. Böylesine güzel bir gecede, böylesine güzel bir türküyü seve seve okurum. Hele ki o türkü Atatürk'ün sevdiği türküyse..." sözlerini dile getiren Erçetin, "Vardar Ovası" türküsünü de okuyarak geceyi noktaladı.